Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak Kokusuna Son

Ayak Mantarı Sorunu

                Birçok insan için özellikle askerliğini yapmakta olan erkekler için çok büyük bir sorun olan ayak mantarı önüne geçilmediği sürece, insana oldukça kötü zamanlar geçirten bir hastalıktır. Ayakların kaşınmaya başlaması ilk belirtilerinden olan hastalık, ayrıca ayak kokusuna da neden olduğu için oldukça kötü etkiler bırakabilen bir hastalıktır.

Bu hastalığa her insan yakalanabilmektedir. Ortak kullanım alanları ve ortak eşya kullanımı bu hastalığın basit bir şekilde yayılmasına olanak tanımaktadır. Bu yüzden toplu duş yerlerinde dikkatli olmanız ve kendi eşyalarınızı kullanmanız sizin için iyi olacaktır. Bu hastalığın tedavisi çok zor olmasa da, kaşıntısı oldukça sıkıntılı anlar yaşamanıza neden olabilmektedir. Bu yüzden ayağınızda mantar oluştuysa, o mantarın yok olmasını sağlayan ilaçlar kullanmanız gerekmektedir.

Ayak Mantarı Kokusu Nasıl Geçer?

ayak mantarı nasıl geçer

ayak mantarı nasıl geçer

Kişinin iç huzurunun kaybolmasına neden olan ayak kokusu birçok nedenden kaynaklanabilir. Bunlardan biri de çorap ve ayakkabıların üst üste birçok kez kullanılmasıdır. Öncelikle “Ayak kokusu nasıl geçer?” sorusunun cevabını bulabilmek için gün içinde ne kadar ayakta kalındığının ve ne sıklıkla ayağın yıkandığının bilinmesi gerekir.

Başlıca çözümlerin arasında giyilen ayakkabının en az 24 saat havalandırılması da yer alır. Önemsenmeyen en büyük etkenlerden biri olan ayakkabı etkeni ayak bakımında dikkat edilmesi gereken başlıca detaylardan biridir. Daha çok deriden yapılmış ayakkabılar tercih edilmeli veya deri olmadığı takdirde de ayakların hava almasını sağlayabilecek türden ayakkabıların giyilmesi önerilmektedir. Bu sayede ayakta oluşan ter de havaya karışacak ve kokuya neden olmayacaktır.

 

Ayak Kokusuna Son

Ayak Terlemesi

                İnsana rahatsızlık veren sağlık sorunlarından biri de ayak kokusudur. Ayak kokusunun oluşumunda ise birçok önemli etken devreye girer. Ayakta fazla durulmasıyla ayağın fazla terlemesi de bu etkenlerden biridir. Ayaktaki bakteri sayısını da arttıran ayak terlemesi bu bakterilerin teri emmesiyle birlikte rahatsız edici bir kokuya neden olur. İleriki seviyelerde ise bu ayak kokusu ayak mantarına dönüşebilir.

images

Ayak terlemesinin en önemli sebeplerinden biri de ucuz diye alınan ve zararlı maddeler içeren, ayağı sıkan ayakkabılarıdır. Bu neden ayakkabı satın alırken ayağın hava alabilmesine dikkat edilmelidir. Ayakkabının yanında sentetik ve polyester gibi malzemelerden yapılan çoraplar da ayaklardaki terlemeyi arttırır ve daha sonra da teri emmediği için ayak kokusuna neden olur.

Ayakkabı seçimlerinde her zaman deri ayakkabıları tercih etmelisiniz. Ayak terlemesini önler ve bunun yanında koku oluşumunu ortadan kaldırır.  Ayak bakımı yaparken yada ayağınızı yıkarken  kesinlikle ayağınızı kurulayınız. Eğer ayğınızı tam olarak kurulamazsanız  ayağınız da kalan  özellikle parmak aralarında sular ayak terlemesine sebep olur.

Ayak Kokusuna Son

Foot Care Ayak Bakımı

                Ayak kokusunun ayakkabı kokusundan ayırt edilemediği durumlarda önlem olarak yanınızda bir krem bulundurmanız iyi bir tercih olacaktır. Sonuçta hiç kimse oturma odasında arkadaşlarıyla sohbet ederken “Senin ayağın mı kokuyor?” sorusuyla karşılaşmak istemez. Utanç ve aynı zamanda da bir sinirlenme unsuru olabilen ayak kokusuna getirilen çözümlerden biri de foot care ayak bakım kremidir.

foot careDaha temiz bir havaya sahip olunabilecek foot care ayak bakımı ile ayaklara özen gösterilebilir ve bu sayede de iç huzur sağlanabilir. Tıbbi birçok müdahalenin yanında daha tercih edilebilir duran ayak kremleri doğal ürünlerden de elde edilir ve ayağa hasta muamelesi yapılmadan tedavisi yapılır.

Foot care krem kullanımından sonra da giyilen ayakkabılar sıkça havalandırılmalıdır.

Foot care ayak kokusuna son kremi  120 gün boyunca etkilidir.  Bu ürün  sizleri ayak kokusundan kurtarır. Yapmanız gereken aslında çok basit. İşten eve gidince sıcak su ile ayağınızı yıkayıp  güzelce kurulayıp daha sonradan  bu uygulamayı her gün yapmanız  sizleri bu sorundan kurtararcaktır.