Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak Kokusuna Son

ayak-kokusu-nasil-giderilir

Ayak, insan hayatında önemli bir yere sahip organlardan bir tanesidir. Görevi oldukça büyüktür. Tüm bedeni üzerinde taşıyan ayaklar özel bakım ve temizlik ister. Aksi halde kötü kokuya ya da mantarlara yol açabilecek bakteriler tarafından zarar uğrar.

Ter, insan vücudunda biriken toksinlerin atılmasına ve vücut ısı dengesinin korunmasına yardımcı olur. Kimi zaman idrarla kimi zaman ter ile vücut dışı edilir. Terleme bazen farklı nedenlerden dolayı meydana çıkar. Yoğun çalışma ve stres bu duruma örnek gösterilebilecek durumlardan bir tanesidir.

İnsan vücudunda en çok terleyen bölgeler arasında yer alan ise ayaklardır. Ayaklarda 250 binden fazla ter bezleri bulunur. Sürekli ter salgılayan ayaklarımız akşama kadar ayakkabı içinde kaldığı için terler ve kötü koku ortaya çıkar. Bu kötü kokuya sebep olan asıl ter değil ayaklarda ki bakterilerdir.

Birçok farklı nedene göre kokma yapan ayakların kokmasında en büyük etken ucuz, plastik ya da suni deri olan ayakkabılardır. Çoraplar ve günlük ayak bakımı da ayak kokmasında önemli yer alır.

Ayak kokmalarını önlemek için yapılması gereken ilk öncelik ayak bakımı ve temizliktir. Ardından iyi, kaliteli bir çift ayakkabıya sahip olmak ve çorapları günlük olarak değiştirmektir. Bu etkenler ayak kokularınız önlemede sizlere yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra ise Foot Care ayak bakım setleri ile ayak bakımlarınız tam anlamıyla yaparak ayak kokmalarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Ayak Kokusuna Son

foot careAyak Kokusu Giderici Krem

Ayak kokusu insanın öz güvenini yitirmesine neden olan psikolojisini olumsuz etkileyen problemlerden biridir. Kişiler bu problem yüzünden ayakkabılarını çıkartmaya korkar hale gelir. Başka bir ortamda bulundukları zaman rahat edemez. Zamanla çeşitli sosyal ilişkilerden korkar ve uzak durmaya başlar bu durum zamanla kaçınılmaz bir durum haline gelerek sizleri çok rahatsız etmeye başlayacak kötü bir durumdur.

Günümüz de bu kötü durumun önüne geçmek için çok özel bir medikal ürün bulunmaktadır. Sizleri bu kötü durumdan kurtarıp ayak sağlığınızı çok daha kaliteli bir hale getirecek bu ürün Foot Care dan başkası asla olamaz. Bir çok ülke de binlerce kişiyi bu sorunlardan kurtarmış olan bu çok özel ürün çok uygun fiyata ve çok özel bir şekil de kapınıza kadar geliyor.

Bir çok insanı ayak kokusundan kurtaran bu ürün sizlerin toplum için de daha rahat hareket edebilmeniz için üretilmiş çok özel bir üründür. Sizler de ayak kokusu çekiyorsanız ve bu duruma son vermek istiyorsanız beklemeyin ve bu muhteşem etkili üründen hemen bir tane sipariş verin…

Ayak Kokusuna Son

ayak-kokusu-300x199

Ayak kokusu, hemen hemen tüm insanların başına gelebilecek başlıca problemlerden bir tanesidir. Kimi zaman ırsi olarak kokan ayak kimi zamanda dış etkenlerden dolayı koku yapar.

En bilindik kokma nedeni ayakkabılara bağlı olarak olur. ayakkabı ve ayak kokusu bakterilerden kaynaklanmaktadır. Bakterilerin yaşayıp üreyebilmesi için uygun ortamlar, sıcak, nemli ve karanlık yerlerdir. Ayakkabıların içleri de bakterilerin çok iyi yaşayabileceği ortamlar arasındadır, yani ayak kokusunun oluşma nedeni de bakterilerdir.

Kokunun önlenmesi için yapılması gereken ilk şey, ayakkabının içini düzenli olarak havalandırmaktır. Fakat ayakkabıyı havalandırmak tek başına yeterli olmayacaktır, ayak temizliği de oldukça önemlidir. Temiz olmayan bir ayak, tekrar bakteri oluşumuna neden olabilir. Ayaklar temizlenip yıkanmalı, daha sonra iyice kurulanmalı, nemli kalmamasına özen gösterilmelidir.

Ayak Kokusuna Son

indir

Duyar duymaz tüm insanların yüzlerini buruşturduğu ayak kokusu hemen hemen tüm insanların genel olarak uğraştığı problemlerden bir tanesidir.

Yoğun olarak erkeklerde görülse de kadınlarda da görülebilir. Özellikle çalışan, akşama kadar ayakkabı içinde kalan ayaklarda meydana gelir. Asıl kokan ayaklar değildir. Sürekli olarak ayakkabının içinde kalan ayaklar terler ve bu terle beraber bakteriler meydana gelir ve koku yapar.

Sizleri birçok sosyal aktiviteden alı koyan ayak kokuları kendinizi kötü hissetmenize de neden olacaktır. Düşünsenize arkadaşlarınız ile muhabbet ettiğiniz bir evde oturuyorsunuz felaket bir şekilde kötü bir koku etrafta bu kokunun sizlerden gelmesi ne kadar kötü bir durum değil mi? O anda kişiler tarafından dışlanabilir, istenmeyebilirsiniz.

Sizlerde bu gibi olası, kötü durumları yaşamamak için ayak kokusu kremleri ya da tedavi yöntemleri tercih edin.

 

Ayak Kokusuna Son

ayak-kokusu-kuru

Hemen hemen herkesin uğraştığı ayak kokusu yaygın bir hastalık haline gelmiştir. Özellikle erkeklerde ve çalışan kesimlerde görülen bu hastalığın sebebi ayakta bulunan flora denilen bakteri örtüsünün bazı bünyelerde oluşan kimyasal maddelere karşı, bazı mikroorganizmaların yoğunlukta olması sonucu meydana gelir.

Yoğun olan bu bakteriler kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber sık sık ayakkabı ve çorap değiştirmemek, her gün ayağımızı yıkamamaktan kaynaklanır. Terleme sonrası ayağın kurumasına izin vermeyen ayağı uzun süre nemli bırakan ayakkabılar ayağımızdaki bakterilerin üremesine ve koku yapmasına yol açarlar.

Bu kötü kokuyu önlemek için yapılması gereken öncelikle çorapları günlük değiştirmek ve ayak temizliğini yapmaktır. Foot Care gibi ayak bakım setlerini kullanmakta sizlere yardımcı olacak en iyi etkenlerden bir tanesidir.