Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak Kokusuna Son

Ayak Kokusu Büyük Bir Sorundur

Ayak kokusu kişiyi ve çevresindekileri çok rahatsız edebilecek bir sorundur. Ayak kokusu problemi herkeste görülebilecek bir sorundur. En sevimli gördüğünüz kişiler de bile ayakkabısını çıkardıktan sonra büyük bir hüsranla karşılaşabilirsiniz.

Vücutta en çok ayağın terleme sebebi 250000 tane terleme bezinin olmasıdır. Aşırı derece de terleyen ayaklar bir bardağı üç kere dolduracak kadar ter üretebilmektedir. Bunun sonucun da ayakları çok terleyen kişiler de ayak kokusu problemi kaçınılma bir hal almaktadır.Normal de ter bu kadar kötü kokmaz ama ayak terleyince ayağın üzerin de olan bakteriler bu teri çok kötü bir kokuya dönüştürebilir. Ayağın üzerinde bulunan asit üreten bakteriler çok kolay ürer ve dağılır bu da kokunun hızla büyümesine ve devam etmesine neden olur.

Ayağınızı gün de en az iki defa antibakteriyel sabun yardımı ile ılık suda yıkamanız gerekmektedir. Daha sağlıklı ayaklar için her gün aynı ayakkabıları giymemeniz gerekir…

ayak kokusu

Ayak Kokusuna Son

ayak

Ayak hastalıklarının en büyük nedeni ayak kokularıdır. Günümüzde insanlarda yaygın olarak ayak kokuları kısa zamanda insanları rahatsız etmeye başlamıştır. Ayaklarda kokuyu engellemek için ayaklarımıza gereken bakımı yapmamız gerekmektedir. Aksi taktirde ayak hastalıklarına yakalanabilirsiniz.

Günümüzde yaygın olarak görülen ayak hastalıklarından biriside tırnak mantarıdır. Tırnak mantarı ayaklarda bulunan tırnakların mikrop kapması sonucu oluşmaktadır. Tırnakların çekilmesine kadar uzayan bir hastalıktır. Ayakların düzenli olarak temizlenmemesi sonucu bu hastalık oluşmaktadır. En büyük belirtisi tırnakların renk değiştirmesidir.

Ayaklarımızı günde en az 2 defa ayaklarımızı yıkamalıyız. Bunun yanı sıra ayaklarımız terlediğinde hemen müdahale ederek ayaklarınızı temizlemelisiniz. gün boyunca ayakkabının içerisinde kalan ayakların hava almaya ihtiyacı vardır. Bu şartlar sağlanırsa ayakların kokmasına engel olabilirsiniz.

Ayak Kokusuna Son

Ayak Kokusuna Karşı Ne Yapmalı

Toplumumuz da bir çok insan el ve ayak terlemesi yaşamaktadır. Bu kişilerin ayak kokusu problemine terlemeyi kontrol eden sinir sistemine botoks enjeksiyonuyla bu kişilerin terleme sorunu kontrol altına alınmaya çalışılmaktadır.

Ayak kokusunun nedeni ayağımızda ki flora denilen bakteri örtüsünün bazı bünyeler de oluşan kimyasal maddelere karşı bazı mikroorganizmaların yoğunlukta olması sonucu meydana gelmektedir. Ayak kokusunun giderilmesi halk arasın da sirke kullanımı ya da siyah çay kullanımı ile giderilmeye çalışılmaktadır.

Her ne kadar işe yaradığı söylense de bu durum tıbbi bir destek değildir. Ayak kokusuna karşı geliştirilmiş ürünlerden yardım alarak bu tarz bir problemden kurtulmanız mümkün olacaktır. Çok aşırı terleme yaşıyor iseniz bu sorunu aşmak için günde 2 kere terleyen bölgeyi su ve sabun ile yıkamalısınız…

Ayak-Kokusu