Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak Kokusuna Son

foot care

foot care

Uzun yıllardır var olan ayak kokusu günümüzde de birçok kişinin korkulu rüyasıdır. Ayaktaki kötü koku kişinin kendisini rahatsız ettiği gibi çevresindeki birçok insanı da rahatsız eder. Hal böyle olunca kişi dışlanır ve psikolojik bir çöküntü yaşar. Birçok şeyden yoksun olur. Örneğin bir ortama giremez bir yer mekanda fazla kalamaz.

Bu durumda kişinin kendisinde dışlanmış duygusu yaratır. Ayak kokusuna karşı kişinin birazda kendine bakmamasıyla alakalıdır. Örneğin kişisel temizliğini yapmadığı takdirde bu tür olumsuzlukla karşılaşabilir. Ayaktaki terleme özellikle bu kokuya neden olur.

Terlemeyle birlikte ayakta oluşan bakteriler kokunun daha da etkili olmasını sağlar. Giyilen ayakkabı da bu konuda dikkat edilmesi gereken bir husustur. Giyilen ayakkabının ayakta uzun süreli kalması bu kokunun etkili olmasına neden olur. Havayla temas etmeyen ayak kısa sürede terleme yaptığı için özellikle yaz aylarında bakterilerle buluştuğunda kaçınılmaz bir koku oluşturur. Ayak kokusu kişin kendisi de dahil kimsenin hoşnut olmadığı bir durumdur.

Ayak Kokusuna Son

Ayak hijyeni

fot-care-banner

Sağlıklı ayak hijyeni bakımı ölü cilt hücrelerinin yanı sıra sebum kokuya neden olan bakterilerin oluşması ile birlikte büyük bir sorun haline gelebilmektedir. Kirli ayak ve çorap ile ayakkabı giymekten kaçının. Ayakları her zaman temiz tutmak önemlidir. Günlük olarak ayakların yıkanması gerekmektedir.

Ayakkabınız her zaman temiz olmalı ve kuru çorap giymeniz gerekmektedir. Ayak aşırı terleme varsa çorap değiştirmeye daha fazla özen gösterin. % 100 sentetik çorap kaçının. Pamuk / sentetik karışımlar genellikle en iyisidir.

Bunların yanı sıra ayak kokularına karşı olarak ayakkabı ve çorap seçimleriniz gayet büyük bir önem taşımaktadır. Bu tür seçimleriniz ayaklarınız için büyük bir öneme sahiptir. Doğru seçilen ayakkabı ve çoraplar ayaklarınızın daha az terlemesini ve bakterilerin üremesini engellemesi gerekmektedir. Ayakkabıların özellikle de hava geçirici olması ve konforlu olması büyük bir öneme sahiptir. Ayaklarınızda meydana gelebilecek problemler için hemen şimdi bir doktora danışmanız ve ona göre çeşitli ürünleri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ayak Kokusuna Son

images  Ayak kokusunu önlemenin birkaç basit yolu mevcuttur. Her gün aynı ayakkabıyı giymemek, giydiğimiz ayakkabıyı hava alacağı şekilde bırakmak, ayakkabının kuruması sağlanmalı, her gün ayaklarımızı yıkamak ve ayak nemini emecek çoraplar giymek  ayak kokusunu önlemeye yardımcı olabilir.  Ayak kokusu her insanda görülebilir. Ayak kokusunu önlemek adına alınan tedbirler doğrultusunda bu sorundan kurtulmak mümkün bir hal alabilir. Ayak kokusunun az oranda da olsa önüne geçmek için temiz bir ayak ve temiz bir ayakkabı ve temiz bir çorap ile işe başlaya bilirsiniz.

Sürekli ayak üstünde duran insanlar ayaklarında oluşan kirden kaynaklı ve yoğun terden dolayı ayak kokusu maduru olabilirler bunun için medikal ürünler kullanılabilmektedir. Bu medikal ürünler ayak kokusunu önlemeye yardımcı ürünler olabilmektedir. Ayak kokusunu önlemek için ayak kremleri kullanılabilir ve bu kremlerin kullanımları oldukça basittir.

Erkeklerde yoğun olarak yaşanan ayak kokusunun önüne geçmek için yukarıda ki maddeleri okuyabilir. Yada bu sorunlar için medikal ürünlerden yardım alabilirsiniz. Erkeklerde görüldüğü gibi bayanlarda da gözlemlenen bu soruna medikal ürünler yardımcı olabilirler.