Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak Kokusuna Son

Ayak kokusu yok etme yöntemleri

Yoğun iş temposun da çalışanların en büyük sorunlarından bir tanesi de ayak kokusu problemidir. Ayak kokusunu yok etme yöntemleri ilk başta ayakları yıkamaktan geçmektedir ancak bu konu da vakit bulamadıkları için kişiler ne yazık ki düzenli olarak ayaklarını yıkayamazlar. Ayak kokusu hem çevre tarafından hem de kişinin kendisine olan duygularının anti patik olmasına neden olmaktadır. Ayak kokusu probleminden kurtulmak için sizlere bazı ipuçları vermeye çalışacağız. Ayak kokusu ayak ta bakteriler oluşması sonucun da meydana gelmektedir. Bu bakteriler bir takım kimyasal maddeler üreterek koku oluşmasına neden olmaktadır.

Ayak kokusundan kurtulmak için ilk yapmanız gereken düzenli olarak ayakların yıkanması ve temizlenmesidir. Günde en az 4-5 ayak yıkamak bu kokuların ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Bu konu da 5 vakit namaz kılan kişiler biraz daha şanslı görünüyor sürekli olarak abdest alarak ayaklarını yıkadıkları için bu konu da çok daha şanslıdırlar.

Sizler de ayak kokusundan kurtulmak için dediğimiz günde en az 4-5 kere ayaklarınızı yıkayarak bu sorundan kurtulma şansı yakalayabilirsiniz.

Ayak Kokusuna Son

Ayak mantarının çeşitleri nelerdir ?

Ayak tırnak mantarı çok yoğun olarak görülen bir problemdir. Bir çok insan da hayat boyunca en az bir kere ayak mantarı görülmektedir. Daha çok erişkin ve ergenlik dönemin de ki çocuklar da görülmektedir. Kadınlar da ve çocuklar da ise nadir olarak görülmektedir. Ayak mantarı başarılı bir şekil de tedavi edilebilmesine rağmen tedavi sonrası tekrarlama ihtimali olan bir problemdir. Mantar en iyi karanlık ve ılık ortamlar da büyümektedir. Ortak kullanılan alanlar, havlular, terlikler ya da başkalarının ayakkabılarını giymek mantarın bulaşması için çok yeterli bir durumdur. Ayak mantarı problemi tedavi edilmediğin de tırnaklara da bulaşabilmektedir. Tırnak mantarı ise genellikle ufak bir yaralanma ile başlar ve  Islaklık, terleme, ayakların yetersiz havalanması, ayak ve tırnak mantarı gelişmesi için uygun ortamı sağlamaktadır.

 Ayak mantarının çeşitlerini söylemek gerekir ise;

  • Ayak altın da meydana gelen kepeklenme, kızarma, kuruma gibi belirtiler ile meydana gelebilir.
  • Ayağınız da aşırı derece de kaşıntı kızarma ve su toplaması sonucu yaralanma.
  • Ayak parmaklarının arasın da soyulma, yırtılma ve çatlaklar.
  • Ayak tırnağınızın rengi değişebilir ve tırnaklar da soyulma meydana gelebilir.

Ayak Kokusuna Son

Ayak kokusu hakkın da bilgi

Ayak kokusu kişiyi ve çevresindekileri ciddi anlam da rahatsız eden bir problemdir. Hemen hemen herkeste görülen bu sorun çok sevimli görünen birisini bile ayakkabıları çıktıktan sonra iğrenç birine çevirebilir. Bazı insanların ayak kokusu hayatlarını zindana çevirebilecek kadar kötü kokmaktadır. Ayaklar da yaklaşık olarak 250.000 tane ter bezi bulunmaktadır. Bu neden ile vücutta en fazla terleyen bölge şüphesiz ki ayaklardır ve yaklaşık olarak günde 3 su bardağı kadar ter üretebilmektedir.

Deri üzerin de oluşan ter ve parçacıklar bakteriler için mükemmel bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Bununla birlikte bir tür asit oluşturan bakteriler de birleştiği zaman koku alır başını gider Ter ve bakteri dışın da ayak sağlığı için ve koku için nelere dikkat etmememiz gerekir. Bakteriler özellikle ayak parmak aralarına hapsolarak oralar da koku yapmaya bayılırlar çünkü bakteriler için burası çok uygun bir ortamdır.

Ayaklarınıza karşı iyi davranmanız halin de ve bakımını düzenli olarak yaptığınız takdir de bu sorundan kurtulacak ve daha sağlıklı ayaklara kavuşacaksınız….

Ürün hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?