Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak Kokusuna Son

Ayaklar için güzellik ipuçları Ayaklar için güzellik ipuçları

Özellikle bayanlar ayak bakımlarına erkeklerden çok daha fazla özen göstermektedirler. Erkekler ise genel de ayak kokusu problemi çektiklerin de ayakları ile daha fazla ilgilenmektedirler. Sizler de ayak kokusu problemi yaşıyorsanız mutlaka ayaklarınıza ayrı bir hassasiyet göstermeniz gerekmektedir.

Kadınların ayaklarına pedikür yaptırmaları sadece bakım olarak sayılmaz ve ayaklara yapılan pedikür ile ayak bakımı kesinlikle yapılmamaktadır. Bu neden ile kadınların da ayaklarına yaptıkları bakım dışın da mutlaka krem sürmeleri ve hafta da en az bir kere ayak bakım kremleri ile ayaklara masaj yapılmalıdır.

Ayaklarınızın rahat etmesi için ise kesinlikle her zaman dar olmayan ve rahat olan ayakkabıları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu saye de çok daha düzgün duran, şekli bozulmamış olan ayaklara sahip olabilirsiniz.

Uzun süre topuklu ayakkabılar giymek ayak yapınızın ciddi anlam da bozulmasına neden olan bir durumdur. Bu neden ile ayaklarınızın yapısının bozulmaması adına çok daha rahat ayakkabıları tercih etmeniz gerekmektedir.

Ayak Kokusuna Son

Ayak mantarı ve kötü koku Ayak mantarı ve kötü koku

İlk olarak sizlere söylememiz gereken ayaklarınızın kötü kokmasına neden olan en büyük etken ayak mantarıdır. Ayak mantarı genellikle yetişkin olan erkekler de görülmektedir. Çocuklar da da sık olmasa da görülen bu durum çok yaygın olarak yaşanan rahatsızlıklar arasın da yer almaktadır.

Ayaklarınız da meydana gelen her türlü cilt problemin de ilk olarak mantar düşünülmelidir. Ayak mantarı sorunu yaşadığınız da mutlaka tedavi olmanız gerekmektedir. Ayak mantarı bulaşıcı bir rahatsızlıktır. Bu neden ile zamanın da tedavi olmanız çok önemlidir.

Ayak kokusu insanlara ciddi anlam da rahatsızlık vermek de , toplum için de ayakkabılarını çıkaramaz hale gelmelerine neden olan bir rahatsızlıktır.

İnsanların ayak kokusu sebebi ile sosyal hayat dan uzaklaşması çok sık olarak rastlanan bir durumdur. Sosyal hayatınız dan uzaklaşmak yerine mutlaka ayaklarınızın düzenli olarak bakımını yapmalı ve sağlıklı ayaklara sahip olmanız gerekmektedir.

Ayak kokusu her zaman insan hayatın da var olan bir durumdur. Bu soruna karşı düzenli olarak bakım yaparak ortadan kaldırabilirsiniz.

Ayak Kokusuna Son

Evde ayak bakımı nasıl yapılırEvde ayak bakımı nasıl yapılır

Ayak kokusu günümü de erkek olsun , bayan olsun herkesin yaşayabileceği sorunlar arasın da yer almaktadır. Özellikle de gün boyu ayak da kalan bireylerin ayakların da koku meydana gelmesi son derece normal olan bir durumdur.

Bu yazım da sizlere evde ayak bakımı nasıl yapılır ? Bu konu da sizleri aydınlatmaya ve daha sağlıklı ayaklara sahip olmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

  • Ayaklarınıza büyük gelen ya da küçük gelen ayakkabıları tercih etmemeniz gerekir.
  • Yanlış ayakkabı seçimi hem ayaklarınızın nasıl olmasına neden olacak ve canınızı yakacak, hem de ayaklarınız da kötü bir görüntüye neden olacaktır.
  • Son zamanlar da çok tercih edilen plastik yağmur çizmeleri ayaklarınızın sağlığı açısın dan tavsiye edilmemektedir.
  • Ayaklarınızın çatlamaması için hafta da bir ya da her gün banyodan sonra ayaklarınıza krem ile masaj yapınız.
  • Ayaklarınız da meydan gelen kokuyu engellemek için düzenli olarak bakım yapmalı ve her akşam eve geldiğiniz de ayaklarınızı sirkeli ya da karbonatlı su da bekletmeniz gerekmektedir.