Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak Kokusuna Son

El ve ayak bakımları için evde yapacaklarınız

Kışları soğuk ile yaz ayların da ise sıcak ile sürekli temas halin de olan ellerimiz yaşınızı diğer bölgeleriniz den daha çabuk ele vermektedir. Bunun ile birlikte , sürekli yapılan diyet programları da vücuttaki albümin ve mineralleri yok ederek, tırnaklarınızın kolayca kırılmasına ve yumuşamasına neden  olmaktadır. 

Ellerinizin ve ayaklarınızın ultraviyole ışınlara karşı dayanıklı olması için her zaman bakıma özen göstermeniz gerekmektedir. Uzmanlar yaz ayların da ayaklarınızın daha bakımlı bir hal alabilmesi için pedikür durumuna ayrı bir özen göstermeniz gerekmektedir.

Uzmanlar yaz ayların da deniz ya da havuzlar da tırnaklarınız dan mikrop ya da enfeksiyon kapmamanız için sizlere etlerin ve tırnakların dibin den kesilmesine özen göstermeniz gerektiğini dile getirmektedirler.

Tırnaklarınızı yuvarlak değil düz kesmeye özen gösteriniz. Çabuk uzamaması için de etleri kesinlikle kesmeyiniz. Ayaklarınıza ponza taşı ile masaj yapmanız gerekiyor.  Ağrıyan ve şişen ayak bileklerinizi, ılık suda dinlendirin. Kan dolaşımını düzene sokmak için ise ayak masajınızı ayaklarınız dan dizlerinize doğru yapın.

Ayak Kokusuna Son

ayak kokusuAyak sorunlarına çözümler !

Ayak kokusu ; insanların ayaklarını önemli derece de etkileyen bir vücut kokusu tipidir. Ayak kokusu bir kaç saat için de hava almayan çoraplar ve ayakkabılar dan dolayı meydana gelebilmektedir. İnsan ayakları ter bezleri ile kaplıdır. Bu neden ile de ayaklar sürekli terlediği ve hava almadığı için cildinizin tahriş olmasına ve kokmasına neden olmaktadır.

Yaz ayların da havaların daha sıcak bir hal alması nedeni ile de ayaklarınız çok daha fazla terler. Bakteriler ölmüş deri hücrelerini ve ortamdaki nemi tüketmektedirler. Tükenen bu maddeler bir artığa dönüşür ve bu durum da koku oluşmasına neden olmaktadır. Ayaklarınız da var olan kıllar cildinizin daha fazla terlemesine ve koku şiddetinin artmasına neden olmaktadır. 

Naylon ve polyester olan çoraplar çok fazla kullanılmaktadır. Bu tarz tekstil ürünleri ayaklarınızın daha fazla terlemesine neden olur bu durum da ne yazık ki kokunun artmasına neden olmaktadır. Ayaklarınızın terlemesini istemiyorsanız her zaman pamuklu olan çorapları tercih etmeniz gerekmektedir.

Ayak Kokusuna Son

ayak masajıAyaklarınız güzel görünmeyi hak ediyor ?

Vücudunuzun tüm yükünü taşıyan ayaklarımız , özellikle kış ayların da gün boyunca ayakkabıların içine hapsolmaya mahkum oluyor. Bu neden ile ayaklarınız yaz ayların da güzel görünmeyi hak ediyor. Ayaklarınıza ne kadar iyi davranırsanız sizlere karşılığın da o kadar daha iyi taşıyacaktır. Bu neden ile ayaklarınız güzel görünmeyi hak ediyor. 

Kalın çoraplar giymenizin etkisi ile de ayaklarınız da mantar, tırnak batması, koku, ağrı gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Ayaklarınızı genel de kış ayların da ihmal etmektesiniz ancak kış ayların da da ayaklarınıza mutlaka bakım yapmanız gerekmektedir.

Ayaklarınız da kuruluk, tırnak batması, mantar gibi rahatsızlıklar hem ayaklarınızın kötü görünmesine hem de sağlıksız olmasına neden olmaktadır. Bu neden ile ayaklarınıza daha çok özen göstermeniz gerekmektedir.

Ayaklarınıza kış ayların da daha çok ilgi göstermeniz gerekmektedir. Ne zaman ki ayaklarınızın bakımını eksik ederseniz o zaman sizleri yarı yolda bırakmak için her şeyi yapacaktır. Bu neden ile ayaklarınıza yaz, kış özen gösteriniz.