Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak Kokusuna Son

Ayak kokusuna karşı ayakkabı seçimiAyak kokusuna karşı ayakkabı seçimi

Ayaklarınıza her zaman çok iyi davranmanız gerekmektedir. Yaz ayların da teri tutmayan bir çorap giyip hem de hiç hava almayan bir ayakkabı giyerseniz ne yazık ki ayaklarınıza büyük bir eziyet etmiş olursunuz. Bu neden ile ayaklarınızı sevmeniz ve eziyet etmemeniz gerekmektedir. Polyester ve naylon olan çoraplar dan uzak durmanız gerekmektedir.

Pamuklu çoraplar hem nefes alır hem de ayaklarınızı rahat ettirir. Hem de gün için de teri tutar. Ayak kokusunu azaltmak için ayakkabı seçiminize de son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Herkes işe sandalet ya da pamuktan üretilmiş ayakkabılar ile gidemez ancak deri ve doğal malzemeler den oluşan ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Eve geldiğiniz de ayakkabılarınızı mutlaka havalandırmanız gerekmektedir. Bundan kastımız ayakkabılarınızı çıkardığınız yer de bırakın değildir. Balkon da havalandırın. Ayaklarınız çok fazla terliyor ise ayaklarınızı mutlaka düzenli yıkamanız ve de ayakkabılarınızı yaz kış çorap ile beraber giyin. Ayaklarınıza siz ne kadar değer verirseniz ayaklarınız da size o kadar güzel görünecektir.

Ayakkabı seçimlerinizi her zaman doğru şekil de yapmanız gerekmektedir. Ayaklarınızı sıkan, rahatsızlık veren ve ayaklarınızın sıkıştığı ayakkabılar sizlere her zaman rahatsızlıklar verebilir, bu neden ile bu tarz konulara karşı her zaman dikkatli olmanız gerekmektedir. Ayak sağlığımız ilerleyen yaşlar da da bizlere ciddi anlam da gereklidir. Bu neden ile erken yaşlar da önlemi almak gerekir.

Ayak Kokusuna Son

Ayak kokusu için ne yapılırAyak kokusunu önlemenin yolları

Ayaklarımız bir ömür boyunca yükümüzü taşır ve bu sebep ile de ayaklarınızı biraz olsun şımartmanız gerekmektedir. Ayaklarımız gün boyunca ayakkabıların için de kalır ve bunun sonucun da da terler ve bu ter ayaklarınız da bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Ayakta meydana gelen bakteriler de ayaklarınızın kokmasına neden olmaktadır. Ayaklar da meydana gelen koku gerçekten de insanların utanmasına neden olacak ve bir ortama gittiğin de ayakkabılarını çıkaramayacak kadar rahatsız edici olabilmektedir.

Ayak kokusunu önlemek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey ayaklarınızı düzenli olarak yıkamaktır. Her gün ayaklarınızı düzenli olarak yıkayın hatta ayak kokusu çok fazla ise karbonat ya da sirkeli su da bekletebilirsiniz. Bu saye de çok daha sağlıklı ve kokmayan ayaklara sahip olabilirsiniz.

Ayak kokusunu önlemenin diğer bir yolu da her gün aynı ayakkabı giymemek gerekmektedir. Ayaklarınıza uygun olan ayakkabıları tercih etmeniz gerekmektedir. Ayağınıza ne küçük ne de büyük olan ayakkabıları tercih etmeyiniz. Bu önerilerimiz ile siz de daha sağlıklı ayaklara sahip olabilirsiniz.

Ayak kokusu her zaman bir çok insanın problemi olabilecek sorunlar arasın da yer almaktadır. Bu konulara karşı her zaman dikkatli olmanız gerekmektedir. Ayak sağlığı ciddi anlam da çok önemli konular dan bir tanesidir. Ayaklarımıza her zaman özenli olmalı ve sağlık problemi yaşamasını engellemeliyiz.