Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak kokusu için ne yapılır

Ayak kokusu için ne yapılırAyak kokusu için ne yapılır

Ayak kokusu problemi günümüz de erkek ya da bayan her insanın yaşayabileceği problemler arasın da yer almaktadır. Ayak kokusu problemi yaşayan bireyler genel de akşama kadar ayakları havasız kalarak , uzun süreli olarak ayakta ya da ağır işler de çalışan bireyler de meydana gelmektedir.

Ayak kokusunun nedeni ayaklar da meydana gelen bakterilerdir. Ayaklarınız da ki bakterileri ortadan kaldırmak için ise bir takım önlemler almanız gerekmektedir.

Bu önlemler den ilk olanı ayaklarınızı düzenli olarak yıkamak olacaktır. Ayaklarınızı her gün eve geldiğiniz de yıkamalı hatta sirkeli ve kaya tuzlu suda 15 dakika kadar bekletmelisiniz. Ilık su içine koyduğunuz sirke ve tuz ayaklarınız da oluşan bakterilerin yok olmasını sağlayacaktır. Uzmanlar ilk olarak bunu önermektedirler.

Ayaklarınızı sabunlu ile yıkadıktan sonra ıslaklık kalmayacak şekil de kurulamanız gerekmektedir. Her gün aynı ayakkabıyı giymemeye özen gösteriniz. Çoraplarınızı düzenli olarak mutlaka değiştirmeniz gerekmektedir. Ayak bakım kremleri ve bakteri önleyici spreyler den de yardım alabilir siniz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )