Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak kokusu karşı ne yapılır

foot care

foot care

Uzun yıllardır var olan ayak kokusu günümüzde de birçok kişinin korkulu rüyasıdır. Ayaktaki kötü koku kişinin kendisini rahatsız ettiği gibi çevresindeki birçok insanı da rahatsız eder. Hal böyle olunca kişi dışlanır ve psikolojik bir çöküntü yaşar. Birçok şeyden yoksun olur. Örneğin bir ortama giremez bir yer mekanda fazla kalamaz.

Bu durumda kişinin kendisinde dışlanmış duygusu yaratır. Ayak kokusuna karşı kişinin birazda kendine bakmamasıyla alakalıdır. Örneğin kişisel temizliğini yapmadığı takdirde bu tür olumsuzlukla karşılaşabilir. Ayaktaki terleme özellikle bu kokuya neden olur.

Terlemeyle birlikte ayakta oluşan bakteriler kokunun daha da etkili olmasını sağlar. Giyilen ayakkabı da bu konuda dikkat edilmesi gereken bir husustur. Giyilen ayakkabının ayakta uzun süreli kalması bu kokunun etkili olmasına neden olur. Havayla temas etmeyen ayak kısa sürede terleme yaptığı için özellikle yaz aylarında bakterilerle buluştuğunda kaçınılmaz bir koku oluşturur. Ayak kokusu kişin kendisi de dahil kimsenin hoşnut olmadığı bir durumdur.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )