Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak Kokusu Nasıl Önlenebilir?

ayak-kokusu-nasil-giderilir

Ayak, insan hayatında önemli bir yere sahip organlardan bir tanesidir. Görevi oldukça büyüktür. Tüm bedeni üzerinde taşıyan ayaklar özel bakım ve temizlik ister. Aksi halde kötü kokuya ya da mantarlara yol açabilecek bakteriler tarafından zarar uğrar.

Ter, insan vücudunda biriken toksinlerin atılmasına ve vücut ısı dengesinin korunmasına yardımcı olur. Kimi zaman idrarla kimi zaman ter ile vücut dışı edilir. Terleme bazen farklı nedenlerden dolayı meydana çıkar. Yoğun çalışma ve stres bu duruma örnek gösterilebilecek durumlardan bir tanesidir.

İnsan vücudunda en çok terleyen bölgeler arasında yer alan ise ayaklardır. Ayaklarda 250 binden fazla ter bezleri bulunur. Sürekli ter salgılayan ayaklarımız akşama kadar ayakkabı içinde kaldığı için terler ve kötü koku ortaya çıkar. Bu kötü kokuya sebep olan asıl ter değil ayaklarda ki bakterilerdir.

Birçok farklı nedene göre kokma yapan ayakların kokmasında en büyük etken ucuz, plastik ya da suni deri olan ayakkabılardır. Çoraplar ve günlük ayak bakımı da ayak kokmasında önemli yer alır.

Ayak kokmalarını önlemek için yapılması gereken ilk öncelik ayak bakımı ve temizliktir. Ardından iyi, kaliteli bir çift ayakkabıya sahip olmak ve çorapları günlük olarak değiştirmektir. Bu etkenler ayak kokularınız önlemede sizlere yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra ise Foot Care ayak bakım setleri ile ayak bakımlarınız tam anlamıyla yaparak ayak kokmalarını ortadan kaldırabilirsiniz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )