Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Ayak sorunlarına çözümler !

ayak kokusuAyak sorunlarına çözümler !

Ayak kokusu ; insanların ayaklarını önemli derece de etkileyen bir vücut kokusu tipidir. Ayak kokusu bir kaç saat için de hava almayan çoraplar ve ayakkabılar dan dolayı meydana gelebilmektedir. İnsan ayakları ter bezleri ile kaplıdır. Bu neden ile de ayaklar sürekli terlediği ve hava almadığı için cildinizin tahriş olmasına ve kokmasına neden olmaktadır.

Yaz ayların da havaların daha sıcak bir hal alması nedeni ile de ayaklarınız çok daha fazla terler. Bakteriler ölmüş deri hücrelerini ve ortamdaki nemi tüketmektedirler. Tükenen bu maddeler bir artığa dönüşür ve bu durum da koku oluşmasına neden olmaktadır. Ayaklarınız da var olan kıllar cildinizin daha fazla terlemesine ve koku şiddetinin artmasına neden olmaktadır. 

Naylon ve polyester olan çoraplar çok fazla kullanılmaktadır. Bu tarz tekstil ürünleri ayaklarınızın daha fazla terlemesine neden olur bu durum da ne yazık ki kokunun artmasına neden olmaktadır. Ayaklarınızın terlemesini istemiyorsanız her zaman pamuklu olan çorapları tercih etmeniz gerekmektedir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )