Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

El ve ayak bakımları için evde yapacaklarınız

El ve ayak bakımları için evde yapacaklarınız

Kışları soğuk ile yaz ayların da ise sıcak ile sürekli temas halin de olan ellerimiz yaşınızı diğer bölgeleriniz den daha çabuk ele vermektedir. Bunun ile birlikte , sürekli yapılan diyet programları da vücuttaki albümin ve mineralleri yok ederek, tırnaklarınızın kolayca kırılmasına ve yumuşamasına neden  olmaktadır. 

Ellerinizin ve ayaklarınızın ultraviyole ışınlara karşı dayanıklı olması için her zaman bakıma özen göstermeniz gerekmektedir. Uzmanlar yaz ayların da ayaklarınızın daha bakımlı bir hal alabilmesi için pedikür durumuna ayrı bir özen göstermeniz gerekmektedir.

Uzmanlar yaz ayların da deniz ya da havuzlar da tırnaklarınız dan mikrop ya da enfeksiyon kapmamanız için sizlere etlerin ve tırnakların dibin den kesilmesine özen göstermeniz gerektiğini dile getirmektedirler.

Tırnaklarınızı yuvarlak değil düz kesmeye özen gösteriniz. Çabuk uzamaması için de etleri kesinlikle kesmeyiniz. Ayaklarınıza ponza taşı ile masaj yapmanız gerekiyor.  Ağrıyan ve şişen ayak bileklerinizi, ılık suda dinlendirin. Kan dolaşımını düzene sokmak için ise ayak masajınızı ayaklarınız dan dizlerinize doğru yapın.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )