Ayak Kokusuna Son Ürün Görseli

Sağlıklı Ayaklar İçin Doğru Ayakkabı Seçimi

Öğretmenlerin birlikte buluştıklarında hangi konuda hareket ettiğini merak ettiniz mi? Cevap: minimal ayakkabılar. Evet, harekete geçip hareketle oynamak için çok zaman harcıyoruz, ancak en çok konuşacağımız şey aslında bizim ayakkabılarımız. Minik ayakkabılar ciddiyetle takıntılarımızdan. Minimum ayakkabı seçmek, beklediğinizden daha zor olan ve hızlı bir şekilde pahalıya mal olduğundan ipuçlarını, deneyimleri, satışlarla ilgili bilgileri ve kapsam dışına çıkardığımız yeni markaları değiştiririz. Minimum ayakkabı seçmek aynı zamanda sağlık açısından büyük bir karardır, çünkü ayağınıza giydiğiniz şey mutlu, sağlıklı tırnak sesi alma kabiliyetinizde büyük değişiklik yaratır. En iyi minimal ayakkabıları konuşmak asla eski haline gelmeyen bir konudur ve bu yüzden şu anda ayaklarınız için mümkün olan en iyi ayakkabıları bulmanıza yardımcı olmak için bu yazıyı yazmıştım!

Minimal Ayakkabıya Bakmak İçin Beş Şey

Temel olarak, ayakkabı, ayaklarınızın doğal olarak hareket etmesine ne kadar çok olanak verirse, ayaklarınız için o kadar iyi olur. Bunun anlamı, aya, müdahale etme, kısaltma, sıkma, bastırma, ezme veya hareketsiz hale getirmek için tasarlanmış olanı yapmasına izin vereceği anlamına gelir. İşte dikkate alınması gereken en büyük 5 şey var.

Topuklar ne kadar yüksek?

Topuk ayak parmaklarının üstünde ne kadar yükselmiş? Topuk yükselirse, vücudunuzun hizalamasını bozacaktır. Bel ağrısı diyebilir misin? Pelvik taban sorunları mı var? meh. Sıfır damla, en doğa dostu seçim terimidir.

Tabanlar Esnek mi?

Tabanları ne kadar sert? Esnek olmayan tabanlar, küçük ayak kasları atrofisi ve eklemlerin sertleşmesi anlamına gelen zıvanaları toprağa doğru yürürken ayakların eklem oluşturmasını engeller. Bunun yerine, esnek bir asgari taban, ayaklarınızın dünyanın yüzeyi boyunca doğal olarak hareket etmesine izin vermelidir. Ayakkabı tamamen çaba harcamadan iki katına bükebilmelisiniz.

Parmaklarınız için ne kadar yer var?

Neredeyse tüm Kuzey Amerika ayakkabıları aslında ayak gibi şekillendirilmemiştir – ayak parmaklarınızın ayağınızınkinden daha geniş olması gerekir. Çalkalamış ayak parmakları bunions ve sinir sorunlarının büyük bir nedenidir. Ayakkabı parmağınızın etrafındaki kısmı ‘parmak kutusu’ olarak bilinir ve ayakta olduğunuzda ayak parmaklarınızın dışarı çıkmasını sağlayacak güzel bir genişlik bulmak istersiniz. Ayakkabılarınızın nasıl biriktiğini görmek istiyorsanız bu eğlenceli testi deneyin!

Bulabildiğim en geniş ayak parmağını tercih ederim, böylece yürüdüğümde CorrectToes ayak parmak izlerini giyebilirim .

Ayağınızı Ayağınıza Tam Olarak Bağlayabilir misiniz?

Ayaklarınıza sıkıca tutturulmuş ayakkabıları arayın. Bir ayakkabı sana sıkıştırabiliyorsa (flip-flopları, slaytları ve diğer zorlukları düşünen stilleri düşünün) ayak parmak kaslarınızın ayakkabıyı kavrayabilmesi için iki kat daha çalışması gerekir. Daha fazla kas kullansanız bir bonus gibi geliyormuş gibi görünse de, maalesef aradığımız kas kullanımı bu değildir. Sadece gerginlik, gerginlik ve yaralanmalar meydana getirir. Bu yüzden, kendiliğinden bağlanan bir ayakkabı alın; ayak parmaklarının tutması gerekmez.

Parmak uçları yatıyor mu?

Ayak parmağında kaç ayakkabı eğrisi biliyor musun? Bu, ‘parmak bahar’ olarak adlandırılan bir özelliktir. Bu, parmak uçlarının havada uçmayı sevdiğini düşünen insanlar tarafından ayakkabıya tuhaf bir ektir. Hammertoelerin ana nedenidir ve zamanla ayak mekaniklerinizi berbat edebilir. Tamamen düz olan ya da ayakta durduğunuzda ayak parmaklarına kolayca yuvarlanan esnek bir tabanı olan bir ayakkabı arayın.

Yani ideal minimum ayakkabı, ayağınızın doğal şekli ile mekanik olarak en az etkileşime giren ayakkabıdır – ayaklarınızla aynı şekli, esnek, ayak parmağında veya topuğunda hiç bir değişiklik olmaz ve sağlam bir şekilde bağlanır.

Bununla birlikte, ayaklarınızı muhtemelen düzenli ayakkabılarda gerçekten çok uzun zaman harcadınız. Şu anda, en çok giyim hangi ayakkabıya uyarlanmışlardır. Vücut çok uyarlanabilir, ancak değişim kapasitesi içinde çalışmanız gerekir. Çok hızlı gitmek ikimiz de isteyen sağlıklı, ağrısız ayaklar yerine hasar ve yaralanmalara neden olabilir!

Ayakkabı Geçişinizi Nasıl Planlıyorsunuz?

Başarılı bir minimal ayakkabı geçişinde düşünmeniz gereken iki şey aşağıda belirtilmiştir.

Önce, Ya Eğlenmelisin

Bunun için eğitim almadan bir maraton koşturmazsanız gibi, en az ayakkabıya geçiş için ayaklarınızı hazırlamanız gerekir. İyi bir ayakkabı geçişi aylar veya yıllar alabilir ve başlama şekli nazik alıştırmalarla yapılır. Ayaklarımızın ne kadar zor çalıştığını ve beynimize göre küçük görünen değişiklikleri ayaklarımız için dev olarak unutabiliriz! Ayaklarınızı harekete geçirmek ve güçlendirmek isteyeceksiniz – Bu yazıya ayak egzersizleri hakkında yazdığım birçok fikir var .

Daha fazla fikir için, Katy Bowman’ın ayak kitaplarından her ikisini de tavsiye ederim: Ayak Ağrısı Yardımına Basit Adımlar veya Tüm vücut yalınayak .

İkincisi, Ya Doğru Minimum Ayakkabı Satın Almalısınız

Normal üst topuklu bir kullanıcı olmaktan, gece boyunca bir Vibram Beş Parmak kullanıcısı olmaktan vaz geçmek istemiyorsunuz! Belki de yapmak istersiniz, ancak vücudunuz bunun için size teşekkür etmez. Artımlı değişiklikler yavaş yapmalısınız. Yaptığınız her değişiklik için, önce birkaç ayınızı harcayarak ayaklarınızı ayarlayın, sonra bir sonraki adıma geçin.

Her değişim için mükemmel ayakkabıyı bulmak zor. Fakat iyi başlı kural, en çok giydiğiniz ayakkabılara bakmanızdır. Nerede bu klasik kullanışlı grafik üzerinde olan yazı Katy Bowman dan? Bir sonraki çifti için değişkenleri biraz değiştiren ayakkabıları seçin, ancak hepsi bu kadar değil. Örneğin, bir inç topuk yerine, yarım inç topuk seçin. Daha sonra, ayakkabılarınızın bir sonraki ayakkabı satın almadan önce bu ayakkabıyı zamanında sağlam bir şekilde ayarlamasına izin verin.

Vücudunuzun acı çektiğini (ayaklar olabilir, fakat aynı zamanda sırtlarınız, dizleriniz, kalçalarınız veya başka herhangi bir şey olabilir) bulursanız ve bunun ayakkabıların bir sonucu olduğunu düşünüyorsanız, o zaman geri çekilin. Daha eski ayakkabılarınıza geri dönün veya yeni ayakkabıları daha kısa sürelerle giyin. Şahsen, tabanlıkların kalınlığı / esnekliği ve topuğun düşme miktarı, ağrıya neden olma olasılığı en yüksek olan iki özelliktir – muhtemelen geniş bir ayak parmağı kutusuna ve iyi ayak ayağı olan bir ayakkabıya geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca, çok sayıda ayakkabı arasında dönmeyi gerçekten çok isterim – belirli bir günde en iyi hisseden ayakkabıyı seçebilmem için genellikle bir seferde yaklaşık 5-6 seçenek vardır.

Favori Minik Ayakkabı Seçeneklerim

Aslında ayakkabıları toplama hakkında ne dersin? Katy Says’de, yaz ve kış ayakkabıları için harika bir liste var .Ama sana en çok bildiğim şeylerden bazılarını vurgulayarak zamandan tasarruf edeceğimi sanıyordum – benim giydiğim ya da diğer RES öğretmenlerinin en çok sevdikleri şeyler.

Hemen hemen tüm minimal ayakkabılar çevrimiçi satılıyor (çünkü çok az ayakkabı isteyen insanlar bu kadar küçük bir pazar. Bu, onları giyenlerin sayısı ne kadar fazla olursa mağazalarda onları bulmak da o kadar kolay olacak demektir.) Böylece tüm arkadaşlarınıza söyleyin !!) . Ne yazık ki, ayakkabıya oturmanın çevrimiçi olduğunu bulmak zor olabilir. Ben yeterince dikkatli olmamakla çok para harcadım. Beni ağlarken görmek ister misin diye sorayım.

Geçişinize Başlamak İçin En Az Minimum Ayakkabı

Altra

Altra’nın güzel büyük parmak kutuları ve sıfır damlası var. Ancak süper minimum olmadıklarından çok yastıklama ve parmak başları baharına sahipler – bu da büyük bir geçiş seçeneği olduğuna işaret ediyor. Ayrıca sert kaldırımda çok fazla yürüyen deneyimli, minimal pabucu kullananlar için de harika. Bunlar, başlangıçlarınıza ancak sıfır damla ayakkabı istemek için benim en üst önermem.

Lems

Lems’in esnek tabanları var, ancak yine de dolgu var. Koşu ayakkabı stillerini biraz dar buluyorum (bende süper geniş ayaklarım var), ama Boulder Boots’un genişliğini çok seviyorum . Aslında, CorrectToes’u Boulder Boots’umda takabilirim ki, şaşırtıcıdır. Ayrıca çocuklar ya da erkekler için çok tatlılar. Kesinlikle benim kişisel favorilerimden biri.

Kalso Toprak Ayakkabıları

Kalso Toprak Ayakkabılarının aslında daha uzun buzağılar almaya yardımcı olabilecek negatif topuklu ayakkabıları var. Ancak yine de tek ve genellikle oldukça kalın tabanlarda çok sayıda yapı var. Zaten sıfır açılmış ayakkabı giymek için kullandıysanız, ancak bunun dışında pek çok dolgu ve seçim yapabileceğiniz birçok stille güzel bir geçiş yapmanız daha iyi olacaktır.

karşıt

Düzenli ol ‘Converse minimal ayakkabı olarak pazarlanmaz, ancak esnek tabanlara ve damla şuralarına sahip değildirler. Hızlı ve ucuz bir şey almak istiyorsanız süper en kolay seçenek. Çok dar olmasına rağmen, dar ve sağlam bir ayak için en iyisi hiç bozgun dolgudur.

kampçı

Camper’ın dairelerine odaklanırsanız, özellikle geçiş için birçok seçeneğiniz var. Biraz dar, biraz sert ve sık sık biraz topuk yükseliyor, ama şirin ve özellikle ofiste iyi.

* Geçişler hakkında bir not * Ayakkabılarınızın geçiş ayakkabısı olabilmesi için resmi olarak minimal olması gerekmez. Bir ömür boyu topuklu ayakkabılardan veya aşırı derecede destekleyici ayakkabılardan geliyorsanız (çünkü ortopedik ayakkabıların tamamı dolaşıyor demektir, genellikle ayak sağlığını yeniden kazanmaya çalışıyorsanız giymek istemediğiniz şeydir), sonra sadece ile başlamak için benzer topuklu ayakkabı.

Vivobarefoot

Vivobarefoot, muhtemelen en minimal ayakkabı şirketlerinin en başarılı ve en iyi finanse edilen şirketidir. Çok stilleri var ve gerçekten çekici ayakkabılar hazırlıyorlar. Süper şirin yürüyüş botlarından koşuculara, yağmur botlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede. Bununla birlikte onları ayak parmaklarında oldukça dar buluyorum, bu nedenle geniş ayaklarınız varsa, bunlar en iyi seçenek olmayabilir.

Drifter Deri

Gerçekten çok sevimli ayakkabılar yapan bir başka şirket! Drifter Deri’nden gelen her şey elle yapılmış ve özel olarak uyarlanmıştır ve çok sevimli stilleri ve renkleri vardır. Dikkat etmeniz gereken bir şey, ayakkabıya biraz topuk ayıracak hoşlanıyor olmalarıdır – bunları eklememelerini istemeyi tercih ediyorum.

Volcom

Volcom minimal bir ayakkabı çizgisi değil, ancak müşterilerimden bir tanesi onlardan birçok büyük sıfır damla yazlık sandalet kazanmış durumda. Normal bir ayakkabı şirketinden bekleyebileceğiniz en esnek veya en geniş değil. Ve tabii ki, flip flop stillerinden kaçınmanızı tavsiye ederim!

Linge

Lingerie bale yassıları gerçekten süper hoş, geniş ayak parmağı kutuları ve damla yok. Artı onlar büyük boylarda gelir. Müşterilerim daha büyük boylarda cazip minimal ayakkabıların bulunmasının çok zor olduğunu bildirdi, bu yüzden bu temel olarak altıntır.

Tieks

Bence Tieks çok tatlı ve bir ofiste çalışırken geri döndüm, bu ayakkabıları hayal ettim. Tercih edeceğimden çok daha dar oldukları halde gerçekten çok tatlılar (dar ayaklık kutularına dayanamıyorum, onları gerçekten rahatsız ediyorum) Dar ayaklarınız varsa bu harika bir seçim olabilir. Vivobarefoot JingJings daha ucuz bir alternatiftir.

Vivobarefoot Lizbon

Çocuklar için! Sağlıklı yönetici için güzel ayakkabılar bulmak çok zor – en minimal erkekler stilleri gerçekten tıknazdır. Bunlar tıknaz değildir, muhteşem. Drifter Deri başka bir iyi erkek ofis seçimidir.

Yumuşak Yıldızlar

Bir çift Yumuşak Yıldız’lı öğretmen arkadaşlarımın her biri kendileri hakkında övünüyor (belki de biraz pahalı olmakla birlikte çocuklar için harika). Onların koyun derisi Phoenix botlarının bir çiftine yatırdım ve onları seviyorum.

Vibram Beş Kişilik

Evet, tuhaf görünüyorlar, ancak bunları nasıl hissedeceğiniz şaşırtıcı. Yürüyüş aslında bir ayak masajına dönüşür. Birkaç çifti var ve bunlar benim en sevdiğim hissi veren ayakkabılarım. Kaldırımda uzun yürüyüş olsa da biraz fazla olabilir.

Unshoes

Ayakkabı sandaletleri harika görünüyor ve şaşırtıcı yazlık sandaletler – mükemmel flip flop değiştirme. Yine de olsa yürüyüş yaparak benimkileri çok hızlı giydim. Şahsen bunları denemedim de, şu an sünger yapmaya başladım.

Xero Ayakkabıları

Geçen yaz bir çift Xero Amuri Z-Trek sandaleti aldım ve şimdiye kadar hoş ve dayanıklı görünüyorlar. Öte yandan, ayarlarını ve bağlama sistemini tamamen sevmiyorum. Onları sık sık açıp kapamanıza gerek kalmadığı sürece sağlam bir çift spor sandaleti.

Steger Mukluks

Toronto’da kışa dayanacak kadar az çizme bulmaya çalışmak gerçekten korkunç davrandı. Geçen yıl bir çift Vivobarefoot Kulas aldım ; bu parmak uçları benim için çok dar ve süper tıknaz – toplam bir hayal kırıklığı. Başa çıkmak için ciddi karınız, çamurluk ve kışlarınız varsa, hatalarımdan ders alın ve Steger’i deneyin – parlayan değerlendirmeleri elde edin.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )